stat4u

Kontakt ze mną (GG)
wtorek, 10 listopada 2009
Być hodowcą, być hodowcą...

Dzis wybrałam się do Polskiego Związku Ornitologicznego w Warszawie. Bardzo sympatyczni ludzie :) Pani prezesowa namawiała mnie aby przystąpić do grona hodowców. Mogłabym wtedy mieć swoje własne obrączki dla ptaków, jeździć na wystawy itp. Pewnie, że byłoby łatwiej sprzedać ptaki z obrączkami, oczywiście że miło się pochwalić własną hodowlą na wystawie... Ale czy to ma sens mając 2 pary ryżyków? Czy ma sens "targanie" ich po pokazach, narazanie na stres? Nie mówiąc już o kosztach. Zastanawiam się nad tym poważnie. Na razie nie podjęłam decyzji. Jestem w kontakcie ze Związkiem, zaprosili mnie nawet na wystawę ptaków egzotycznych, którą organizują (21-22 listopada 2009, Miodowa 14) i pewnie się tam pojawię :)

Z rejestracją hodowli mi się nie śpieszy, ważne żeby zarejestrować młode!

wtorek, 30 czerwca 2009
Rejestracja ptaków - ryżowce

Ryżowiec Padda oryzivora ro ptak z rodziny astryldów. Gatunek ten został wpisany do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych i oznaczony symbolem VU - vulnerable - narażony. W krajach Unii Europejskiej kazdy właściciel tych ptaków jest zobowiazany je zarejestrować. Rejestracja nie jest skomplikowana - dziś udało mi się dopełnić wszelkich formalności. Ważne jest, aby dokonać jej w ciagu 14 dni od zakupu zwierząt.

W Warszawie, w 2009 roku, rejestracja przebiegała następująco:

1. Przygotowałam wszystkie dokumenty

-Wniosek o wpis do rejestru (dostępy na http://www.wom.warszawa.pl/index_karta.php?adres=456&kat=100) - wypełniony.

-xero zaświadczenia o urodzeniu w hodowli wydane przez Powiatowego Lekarza Wet (które dostałam w momencie zakupu ryżowców). Uwaga! ważne aby mieć ze sobą oryginały w momencie rejestracji.

2. Pojechałam do Urzędu Dzielnicy Śródmieście ul. Nowogrodzka 43 i w kasie wpłaciłam opłatę skarbową w wys. 26 zł za 1 wniosek (oba moje ptaki były na 1 wniosku). Tej opłaty mozna także dokonać przelewem.

3. Ze wszystkimi dokumentami dotarłam do Biura Ochrony Środowiska Pl. Starynkiewicza 7/9. W okienku B-1 uzupełniłam z urzędniczką wszystkie braki we wniosku. Urzędniczka postawiła wszedzie ważne pieczątki, skrytykowała kilka moich uwag i oddała mi wszystkie dokumenty.

4. Od okienka B-1 powędrowałam do Kancelarii Biura Ochrony Środowiska (pok. 17) i oddałam to wszystko.

5. Teraz czekam na przysłanie mi zaswiadczenia o wpisie, który to urzad wysyła pocztą.

 

A ryżowce maja się dobrze. Właśnie jest burza i troche się wystraszyły, ale Kuki dzis nawet sie kąpał w basenie :)

Mam nadzieje ze niebawem wstawię jakieś zdjecia zwierzaków.