stat4u

Kontakt ze mną (GG)
wtorek, 12 lipca 2011
Nowa Ryżowcowa Strona!!!

Serdecznie zapraszam na nową stronę poświęconą Ryżowcom!

Strona w budowie, jednak już pojawiły się na niej interesujące informacje. Łatwiejsza nawigacja, więcej ciekawostek i niezbędnych wiadomości, więcej zdjęć. Zapraszam do współpracy wszystkich posiadaczy i pasjonatów ryżowców :)

Nowa strona o ryżowcach

wtorek, 11 stycznia 2011
Kulek

Stare zdjęcie Kulka odnalezione na komputerze :)

Kulek obecnie znajduje sie w hodowli Katarzynki :)

Kulek

Tagi: ryżowiec
20:49, pozytyw.ka
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 września 2010
Plany na przyszłość

Jak na razie planem numer jeden jest utworzenie odrębnej strony o ryżowcach (takiej na wzór Katarzynek), o której myślę już od dawna. Powód jest prosty - znacznie łatwiej taką stronę się przegląda, wszystko jest poukładane. Ze względu na to, że teraz nie będę miała czasu na częste aktualizacje taka strona byłaby idealna. Więc już poszukuję odpowiedniej, prostej domeny.

A oto zdjęcie punktu drugiego. To raczej plan na daleką przyszłość. Albo nie tak daleką ;) zależy jak pójdzie na nowej uczelni.

Motylik

Nie mam pojęcia jak go zdobyć, podobno czasem można na Pszczyńskiej Giełdzie Ptaków kupić jego "brata" Motylika krasnouchego.

Ten cudny ptak, którego chciałabym hodować, nazywa się Motylik Błękitnogłowy. Kupię parkę lub jedną sztukę :)

Motyliki ponoć trudno się rozmnażają (pewnie stąd taka mała ilość na rynku). Ale zdecydowanie podbiły moje serce! Jakby ktoś gdzieś widział to poproszę o kontakt.

Plan numer trzy to duża woliera dla wszystkich moich podopiecznych. Taka zewnętrzna. Na razie idzie zima, ale może uda się w przyszłym sezonie coś wykombinować?

11:06, pozytyw.ka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Szóstka w domu :)

Dziś nowy dom znalazła jedna parka lęgowa oraz jeden beżyk, zwany sympatycznie "kawusiem".  Życzę powodzenia w hodowli i samych radości z obcowania z tymi małymi, uroczymi zwierzakami!

Pozdrawiam nowych właścicieli - hodowlę Katarzynki! :*

U mnie pozostaje część stada, teraz mocno uszczuplonego - 6 ryżowców. Nie zamierzam się z resztą z nimi rozstawać. Mam nadzieje, że kiedyś jeszcze stadko się powiększy. W przyszłości planuje zakup jakiegoś srebrnego ryżyka. Ale kiedy to będzie? :P Pewnie dopiero po studiach...

 

 

16:32, pozytyw.ka
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 lipca 2010
Sprzedam ryżowce

Ze względu na zmianę trybu życia sprzedam okazyjnie część moich ryżowców. Tylko w dobre ręce!

- 1 beżowy samiec ryżowca - 8-mio miesięczny. Ptaki są wesołe i zdrowe, w dobrej kondycji. Idealnie nadają się na rodzinnego pupila, pięknie śpiewają i są mało płochliwe.

- parkę lęgową ryżowca - biały samiec i samica standard szeki. Bardzo dobrze skojarzone, nie odstępują siebie na krok. Aktualnie w czasie pierzenia. Idealnym rozwiązaniem dla nich będzie woliera, ponieważ są dość płochliwe. Sprzedane.

Wszystkie ptaki posiadają dokumenty rejestracyjne. Są do obejrzenia i odbioru w Warszawie. Tel. 692938490.

 

piątek, 11 czerwca 2010
Ryżowiec węglem na papierze

Dziś dostawa z animalii. Mażna by otworzyć teraz hurtownię, bo mam zapas na co najmniej miesiąc. Kupiłam wszystko, czego ostatnio ubyło (dodatki witaminowe, kolby itp.) plus piasku dużo i karmy też dużo. Aktualnie czas mam ciężki przez egzaminy, no ale o zwierzakach nie zapominam.

Ryzowce były dziś ospałe i mało aktywne, ale się wcale nie ma co dziwić - temperatura na dworze przekraczała chyba 30 stopni. Jak tylko upał zelżał zrobiły się ruchliwe, śpiewają, ganiają się i są bardzo radosne.

Właśnie przed chwilą postanowiłam uwiecznić jednego z moich podopiecznych. Nie było to zadanie łatwe, bo maluchy nie lubią wcale pozować. Nawet jeśli siedzą moment w jednej pozycji, to natychmiast zmieniają ją na inną, kręcą głowami, albo się przeganiają. Ale wynik i tak publikuję :) To rysunek węglem na szarym papierze.

ryżowiec rysunek, padda oryzivora, astryld

 

21:15, pozytyw.ka , Obyczaje
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 czerwca 2010
Wielkie sprzątanie

Ze względu na olbrzymią ilosć opadów nie byłam w stanie już od dawna umyć porządnie klatek. Cierpliwie czekałam na jakiś ciepły, słoneczny dzień, aby wynieść wszystko na zewnatrz, spokojnie umyć i wysuszyć. Nareszcie - stało się! Byćmoże dla każdego kto posiada jedną klatkę z jednym zwierzakiem w środku nie jest to jakieś osiagnięcie, ale dla mnie jest to wielkie przedsięwzięcie logistyczne :) Ale udało się - klatki umyte, patyczki wymienione, wszystko lśni! Tylko ryżyki mi się zestresowały przez te wszystkie nagłe i zupełnie nie zapowiedziane zmiany. Ale znając je juz jutro będzie wszystko w porządku.

 

 

 

14:57, pozytyw.ka , Obyczaje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 kwietnia 2010
Ryżowiec zjadł storczyka!

Jak się okazuje ryżowce są odporne na storczyki typu falenopsis. A na pewno na ich liście... z biednego storczyka niewiele zostało :(

Na co nie są odporne? Lista jest długa, podam więc tylko kilka ważnych, najczęściej w Polsce spotykanych roślin trujących (lub ich części) dla naszych małych podopiecznych:

- nasiona jabłka

- morela, naktarynka (nasiona)

- czarne jagody

- jaskier

- liście kalii

- jaśmin

- wiśnia (kora, gałęzie, liście)

- cebule niektórych kwiatów takich jak krokus, irys, narcyz

- cyklamen (liscie, łodygi, kwiaty)

- bakłażan

- bluszcz

- grzyby

- liście i żołędzie dębu

- oleander

- gruszka (nasiona)

- peonia

- igły sosnowe

- śliwka (liście, nasiona)

- mak

- ziemniak (młode pędy, "oczka")

- rododendron!

- odmiany lilli (tygrysia)

- pomidor (nasiona, kłącza)

- werbena

- wisteria (czyli glicynia)

- cis

 

więcej?  zajrzyj na Javafinch.com

14:44, pozytyw.ka , Żywienie
Link Komentarze (2) »
sobota, 03 kwietnia 2010
Życzenia

życzenia

19:50, pozytyw.ka
Link Dodaj komentarz »
Frida (vel Xena Wojownicza Księżniczka) i Richard

ryżowiec, padda oryzivora, rice bird

Frida (vel Xena)

padda oryzivora, ryżowce, rice bird, java sparrow

Frida i Richard :)

13:30, pozytyw.ka , Zdjęcia
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6